Náš příběh

 

Naše historie se začala psát na jaře roku 2006 ve švédském regionu Smaland, kde skupina mladých studentů zjistila, že tento kraj není kolébkou a ikonou světového designu jen úplnou náhodou. Mimořádné řemeslné výrobky vytvářené v okolí z čistě přírodních materiálů vyzařovaly neopakovatelnou krásu a brzy jsme zjistili, že jejich nadčasový charakter z nich činí velmi žádaný artikl i v ostatních evropských zemích.

Okouzleni blízkostí tajuplného jezera Vattern jsme převzali jeho jméno, ačkoli ani místní obyvatelé si již nejsou jisti, jestli samotný název vychází z germánského slova pro „vodu“ nebo „otce“. Přibližně od té doby naše kroky rovněž provází věrný přítel, sob v našem logu, který odkazuje na význam tohoto zvířete pro původní severské národy. Byl nejen posvátným zdrojem obživy, ale i hlavním spirituálním zvířetem a symbolem úspěchu.

Severská příroda rámovaná polárními nocemi a zalitá polárními dny nás donutila se zde v pravidelných intervalech vracet a čerpat inspiraci. Postupně jsme s rostoucím množstvím produktů začali atmosféru ledových jezer, tajuplných měst a vikingských ostrovů kombinovat se současnou světovou tvorbu zejména v oblasti užitého umění. Občas se přidali kolegové nejen z různých zemí Evropy, ale i světa, včetně Spojených států. 

Po více než 10 letech postupného růstu jsme se rozhodli, že našeho koníčka musíme buď institucionalizovat, nebo jej opustit. Jelikož se nám naše práce stále jeví jako neuvěřitelně kreativní a obrovsky nás baví, rozhodli jsme se nakonec pro to první. Usadili jsme se v logisticky výhodném prostředí České republiky, kde nám zároveň schopnosti a pracovitost místních lidí umožnují poskytovat služby na všech hlavních trzích. Průběžně vytváříme nové artefakty.

Věříme, že kdokoli má právo si dopřát jedinečnost, která je vtělena do každého neopakovatelného uměleckého předmětu, a pomáhá činit každodenní život magickým. To je rovněž důvod, proč nezdůrazňujeme virtuálně stanovenou hodnotu věcí, ale spíše se zaměřujeme na nevšední design. Pokud někdy zoufale procházíte obchody a nevíte co pořídit člověku, kterého milujete, vzpomeňte si na nás. Protože vším co děláme, bychom rádi naplnili náš slogan – All the original.     

Kdo jsme

Our storyOur story VATTERN CONCEPTCONCEPT VATTERN
Supporting producers
Respecting diversity
Empowering family
Celebrating craftmenship
Inducing creativity
Caring for nature